videó
Október 3-án érkezik a mozikba a Bolond Istók, ami az alig 19 éves Arany János vándorszínészként töltött fél évét követi 1836-ban, a reformkori…
továbbmagazin
Játszott már KISZ-titkárt és horthysta katonát is, legfőképpen mégis a korai Szabó-filmek szelíd tekintetű, kulturált fiataljaként jut eszünkbe.…
továbbdosszié
Október 20-án került a hazai mozikba a magyar animáció egyik legnagyobb alakja, a tavaly elhunyt Jankovics Marcell utolsó alkotása, az egészestés…
továbbmagazin
Toldi Miklós egy hirtelen haragú, bivalyerős kamasz, akit Arany János fantomja terelget útján, és ha dührohamot kap, akkor kő kövön nem marad.…
továbbhír
Liber Ágoston főszereplésével tévéfilm készül az ifjú Arany János vándorszínész kalandjairól, Ferenczfy-Kovács Attila, legendás filmek díszlet- és…
továbbmagazin
A Toldi szerzője fiatalkorában vándorszínésznek csapott fel, ám erről a korszakáról makacsul hallgatott visszaemlékezéseiben. Hegedűs Georgina és…
továbbmagazin
Bemutatták Jankovics Marcell utolsó művét, a Toldi sorozatot. Arany János klasszikusának animációs adaptációja méltó búcsúja az animációs óriásunknak.
továbbhír
Tökéletes ajándék a magyar költészet napjára: a Színház- és Filmművészeti Egyetem két hétig elérhetővé teszi az intézmény filmes hallgatói által…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié